Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)

Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Delite | 

Dolazak nove bebe - vaša iskustva

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
UN@
Admin

Broj poruka : 960
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 29

PočaljiNaslov: Dolazak nove bebe - vaša iskustva   Sre Feb 22, 2012 2:35 am

Dolazak nove bebe - sestre ili brata starijeg deteta, menja uhodan porodični ritam. Starije dete, posebno ako je dugo "jedinac", na neki način pati, zapravo najviše strahuje da mu beba ne oduzme ljubav mame, tate, baka i deka. Zbog toga je važno, kažu psiholozi, ali i iskustva, pripremati ga na vreme za novog člana porodice. Ponašanje starijeg deteta prvih dana i meseci nakon rodjenja bebe zavisi od njegovog uzrasta, kao i odnosa roditelja prema njemu i bebi.
Šta kažu vaša iskustva?

NOVAC NAS NE ČINI SREĆNIM, VEĆ BRAK I DECA
Nazad na vrh Ići dole
http://maminsvet.goodoolz.com
strumfeta
Moderator

Broj poruka : 309
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Dolazak nove bebe - vaša iskustva   Sre Feb 22, 2012 11:34 am

moram da se pohvalim kod nas je sve bilo u najboljem redu i moja starija cerkica mi je danas velika pomoc oko male tijane. jos od samog pocetka teodora je bila upucena i ukljucena u svaku aktivnost vezanu za bebu. sama je izjavila kako jedva ceka da beba jos malo poraste pa da joj bude najbolja drugarica, i prosto se sva istpoim kad teodora dodje da poljubi tijanu, kad je zasmejava, ili kad tijana predje (progega) ceo stan kako bi sa teodorom podelila keksic. uspeli smo u nameri da teodora sto bolje prihvati sestricu i najveca mi je zelja da se njih dve odlicno slazu i mislim da je razlika od 4 godine koju smo mi napravili izmedju nih idealna. sunny

Nazad na vrh Ići dole

Dolazak nove bebe - vaša iskustva
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nega bebinog nosa
» Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...
» Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..
» Betanija - Novi Sad - Iskustva
» Genesis - Novi Sad- Iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: Dete :: Nas mali čovek :: Beba je došla kući-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.