Mamin Svet
Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Mamin Svet

Forum za mame, tate i njihove unikate :)

Veselo, raspoloženo i dobronamerno društvance Vas poziva da nam se pridružite da zajedno delimo tajne, želje, iskustva, da se radujemo uspesima i neobavezno ćaskajmo u našem malom-velikom Maminom svetu!

Share | 

3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
UN@
Admin

Broj poruka : 960
Datum upisa : 18.01.2012
Godina : 28

PočaljiNaslov: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Sre Feb 01, 2012 9:49 am

Treći trimestar

Počev od 27.nedelje pokreti bebe postaju sve intenzivniji. Osećate da se povremeno teško možete izboriti sa osećajem gladi, a u isto vreme možete imate problema sa otežanim pražnjenjem creva. U ovom periodu ležanje na leđima vec predstavlja problem, pa se savetuje odmor na levom boku. U 7-10% slučaja postoji mogućnost prevremenog završavanja trudnoće, pa nije na odmet biti I na to pripremljen. Neki od faktora koji mogu uticati na prevremeno rađanje su pušenje, pothranjenost, višeplodne trudnoće i infekcija.Na ultrazvucnom pregledu u periodu izmedu 28 i 32 nedelje proverava se napredovanje u težini Vaše bebe i procenjuje njeno stanje.Potrebne analize u trećem trimestru:- kompletna krvna slika, urin, šecer u krvi- bris vaginalnog sekreta- HbS antigen-HIV- koprokulturaObratite pažnju na pojavu naglih otoka nogu i ruku, nagli dobitak na težini, skokove pritiska, glavobolju i bolove u trbuhu - to mogu biti prvi znaci veoma opasne bolesti u trudnoće - preklampsije. Hitno se javite Vašem lekaru! Od 36.nedelje do termina, Vaša beba se ,,spusta" naniže, Vama postaje lakše da dišete, a osecaj gorušice se smanjuje. Učestalo mokrite jer beba vrši pritisak na mokraćnu bešiku. Obavestite se šta treba da nosite u porodilište i spakujte tasnu. Planirajte kontrole kod lekara na svakih 7 dana. Vaša beba je sa 37 nedelja teska oko 3000 g i zrela za samostalni život van majke. Ukoliko do tada niste saznali šta su trudovi brzo se informišite jer porođaj je veoma blizu…

Nazad na vrh Ići dole
http://maminsvet.goodoolz.com
Jecis

Broj poruka : 21
Datum upisa : 26.02.2012
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Pon Feb 27, 2012 3:28 am

Da se prijavim u treci Smile 29+3 ...
Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Pon Feb 27, 2012 3:50 am

Jecis ::
Da se prijavim u treci Smile 29+3 ...
Draga, kako se osećaš? Kako podnosiš trudnoću? Smile

NOVAC NAS NE ČINI SREĆNIM, VEĆ BRAK I DECA
Nazad na vrh Ići dole
Jecis

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Ned Mar 04, 2012 11:07 pm

Cao Una!Trudnocu podnosim jako dobro do sada,mucnine su odavno prestale,ali zato od pre nedelju dana sam dosta otekla u licu i muci me dosta gorusica.Ovako,ostalo je sve ok Smile Sve radim bez problema,cak smo se sada i uselili u veci stan,i tu je bilo zaista mnogo posla,ugojila sam se 8 kg do sada,ali otprilike sve otislo na stomak,malo na zadnjicu i grudi Wink Sada kada je pocelo lepo vreme,dosta gledam da sam na vazduhu i da setam,prija mi!A od sutra krecemo i na vezbice Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Ned Mar 04, 2012 11:21 pm

Ubaci potpis da zajedno odbrojavamo do porodjaja Smile i ja sam imala dosta problema sa gorušicom a što se tiče kilaže super si!

Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Ned Mar 04, 2012 11:23 pm

I avatar Smile

Nazad na vrh Ići dole
Jecis

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Ned Mar 04, 2012 11:53 pm

Hvala Una na komplimentu! Very Happy Evo ubacila sam avatar,a naravno i potpis,da odbrojavamo zajedno! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin

Broj poruka : 373
Datum upisa : 03.02.2012
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Pon Mar 05, 2012 3:49 am

Evo ubacila sam avatar,a naravno i potpis,da odbrojavamo zajedno! Smile
I love you

Broj poruka : 75
Datum upisa : 01.03.2012
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Pon Mar 05, 2012 7:01 am

Cao Una!Trudnocu podnosim jako dobro do sada,mucnine su odavno prestale,ali zato od pre nedelju dana sam dosta otekla u licu i muci me dosta gorusica.Ovako,ostalo je sve ok Smile Sve radim bez problema,cak smo se sada i uselili u veci stan,i tu je bilo zaista mnogo posla,ugojila sam se 8 kg do sada,ali otprilike sve otislo na stomak,malo na zadnjicu i grudi Wink Sada kada je pocelo lepo vreme,dosta gledam da sam na vazduhu i da setam,prija mi!A od sutra krecemo i na vezbice Very Happy

Zdravo Jecis!!! Drago mi je da čujem da nema nikakvih problema. Za oticanje ne brini samo prati pritisak. Ja sam na kraju toliko otekla da nisam mogla prstima na nogama da dodirnem pod Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jecis

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Pon Mar 05, 2012 8:27 am

Cao SuperMom,nadam se da necu imati problema sa pritiskom,inace imam jako nizak90/60 a u trudnoci 110/70.
Nazad na vrh Ići dole
UN@
Admin

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Pon Mar 05, 2012 8:31 am

Hvala Una na komplimentu! Very Happy Evo ubacila sam avatar,a naravno i potpis,da odbrojavamo zajedno! Smile
Wink

Nazad na vrh Ići dole
Jecis

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Uto Mar 20, 2012 1:05 am

E ja samo da javim,bili smo juce na poslednjem vaznom UZ u trecem trimestru,i sve je proslo ok,bebica je vec zauzela polozaj,plodove vode ima sasvim dovoljno,devojcica je,ne znam da li sam vec spomenula Very Happy Narasli smo,dr je zadovoljan,a naravno niko vise od nas Smile Nema predvidjanja da ce porodjaj biti pre termina 12 maja,ali boze moj,kad curica odluci,tj TAMARA,vec smo se odlucili za ime,samo kum da nam se slozi Smile Pozdrav svima Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Majček
Admin

Broj poruka : 373
Datum upisa : 03.02.2012

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Uto Mar 20, 2012 1:24 am

Divno Jecis 0656

Broj poruka : 309
Datum upisa : 02.02.2012

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Uto Mar 20, 2012 7:26 am

E ja samo da javim,bili smo juce na poslednjem vaznom UZ u trecem trimestru,i sve je proslo ok,bebica je vec zauzela polozaj,plodove vode ima sasvim dovoljno,devojcica je,ne znam da li sam vec spomenula Very Happy Narasli smo,dr je zadovoljan,a naravno niko vise od nas Smile Nema predvidjanja da ce porodjaj biti pre termina 12 maja,ali boze moj,kad curica odluci,tj TAMARA,vec smo se odlucili za ime,samo kum da nam se slozi Smile Pozdrav svima Very Happy

divno bounce jos malo pa ce biti mom
veliki B0303 za tebe

Nazad na vrh Ići dole
Jecis

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   Uto Mar 20, 2012 11:26 pm

HVALA VAM DRAGE!!!I JA JEDVA CEKAM BITI mom B0303 VAS!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: 3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )   

Nazad na vrh Ići dole

3.tromesecje ( 27. nedelja do termina )
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Trudnice iz VTO postupka
» UZ-pregled
» Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....
» Pokreti bebe u trudnoci
» Pocetak porodjaja i kako ga prepoznati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamin Svet :: POSTAĆU MAMA :) :: Tromesečja-
Skoči na:  
Sve informacije i saveti na http://maminsvet.goodoolz.com/ služe isključivo u edukativne svrhe. Sadržaj web portala nije zamena za lekarske preglede i dijagnoze. Ukoliko brinete za svoje i zdravljesvoje bebe, preporučujemo Vam da se obavezno konsultujte sa svojim lekarom.